přidat stránku mezi oblíbené

Ester Kočičková

a Lubomír Nohavica

velmi neosobní stránky

Produkce

Máte-li zájem o uspořádání koncertu, divadelního vystoupení nebo firemní akce jakéhokoliv rozměru a významu, je tato stránka určena Vám. Dozvíte se zde řadu inspirativních informací o charakteru jednotlivých aktivit a také základní technické požadavky na pořadatele akce.
Pro detailnější info volejte na tel. 777 311 050, popřípadě využijte e-mail office@rumpsum.cz .
Předem díky za Váš zájem! 


Ester & Moody Cat Band: jazzové standardy česky a nestandardně

Ester je proslulá svou obsesí otextovávat a následně interpretovat kde co. Za doprovodu špičkových muzikantů tak můžete zažít „Voničku jazzových standardů s místy až šansonovou interpretací a hlubokými pointami“, ale i pár žánrových odskoků úplně jinam.

Ester & Moody Cat Band: jazzové standardy česky a nestandardně

 Technické požadavky:

♦  zapojení pro sestavu - kytara - basa - bicí (detailní rider zašleme)
♦ 1x zpěvový mikrofon na kloubovém stojanu (štendru), odposlechy
♦  osvětlení intimní - s možností světelně oddělit jeviště a hlediště
♦  1 x kuřácká šatna v blízkosti jeviště, černá káva, nealko pivo

ANOTACE

Standardy česky a nestandardně
Tyhle nadčasové a strhující melodie uchvátily Ester Kočičkovou natolik, že neodolala a přiřkla jim své originální i provokativní texty. V jednoduchých aranžích ožívají  klasické písně třeba od Cole Portera či Dizzy Gillespieho ale posluchači se dočkají i mnoha žánrových odskoků – třeba k Esteřině oblíbené Chavele Vargas nebo i rockovým melodiím. Vždycky se ale vyplatí zaposlouchat se do textu. A kdo od koncertu očekává  i pro Ester typické průpovídky a komentáře, bude rozhodně spokojen.

Podívejte se na krátké prezentační DEMO video

Více o projektu

Možná až deset let se pozvolna a nenápadně rodil cyklus s pracovním názvem Jazzovým zpěvačkám pro radost.  Herečka, textařka a šansoniérka Ester Kočičková v něm tvoří české ekvivalenty k původním textům těch nejkrásnějších, nejhranějších a nejvlezlejších jazzových písní, které kdy vznikly. Až v roce 2016 na jaře se konečně zrodila i nová hudební formace - Moody Cat Band. Spojení známých písní a originálních Esteřiných textů  oslovuje širší publikum, zdaleka nejen to jazzové.  I proto má celovečerní program název „Jazzové standardy nestandardně“. 
Za nástroji pak sedí skvělá sestava ve složení Petr Zatloukal, Přemysl Matějovic a Petr Kamiš, která nabídne brilantní hudební zážitek i náročnému posluchači… Celovečerní koncert je rozdělený na dvě poloviny a  probíhá v uvolněném duchu, jak je koneckonců u Ester zvykem.
Předpremiéra a premiéra vystoupení proběhly v pražském Jazzdocku v lednu, respektive květnu 2016.

Zpět na seznam