přidat stránku mezi oblíbené

Ester Kočičková

a Lubomír Nohavica

velmi neosobní stránky

Produkce

Máte-li zájem o uspořádání koncertu, divadelního vystoupení nebo firemní akce jakéhokoliv rozměru a významu, je tato stránka určena Vám. Dozvíte se zde řadu inspirativních informací o charakteru jednotlivých aktivit a také základní technické požadavky na pořadatele akce.
Pro detailnější info volejte na tel. 777 311 050, popřípadě využijte e-mail office@rumpsum.cz .
Předem díky za Váš zájem! 


Šansonový večírek - Ester Kočičková & Luboš Nohavica

Písňový večer prokládaný četnými komentáři Ester je ideální do klubů nebo menších divadelních sálů. Pro firemní či jiné privátní akce je večírek vhodný, pokud lze očekávat zájem do vesela naladěných hostů v sedě poslouchat a užívat si každého slova i tónu

Šansonový večírek - Ester Kočičková & Luboš Nohavica

 Technické požadavky:

♦  naladěný klavír nebo pianino bez mechanických závad + příslušná židle
♦ 2x zpěvový mikrofon na kloubovém stojanu (štendru), ozvučení klavíru (dle zvukové dispozice sálu), odposlechy
♦  osvětlení intimní - s možností světelně oddělit jeviště a hlediště
♦  1 x kuřácká šatna v blízkosti jeviště, černá káva, nealko pivo

ANOTACE

Už dvanáct let spolu vystupují a o neotřelou podobu šansonu v pravém smyslu toho slova poctivě usilují Ester Kočičková, herečka, moderátorka zpěvačka a zejména textařka, a Lubomír Nohavica, skladatel, klavírista, zpěvák a stále častěji i textař (mj. dlouholetý kapelník orchestru Mariky Gombitové, člen skupin Abraxas a Mandragora, mnohdy chybně a s tragickými důsledky uváděn jako Nohavica Jaromír...).
Ester a Luboš letos připravují páté autorské album. Coby samovydavatelé sice opět nemohou počítat s masivní podporou velkých médií, zato si nadále užívají naprosté tvůrčí svobody. Právě té pověstné, mnohdy až nestravitelné souhry experimentu a drzosti si milovníci jejich skladeb cení nejvíc.
V průběhu koncertu tak zazní jak malebně tklivé balady, dojemné duety i vášnivá tanga, tak i české polky, ruské dumky, vídeňské valčíky, valašské halekačky, balkánské, arabské, rómské či vietnamské pronárodní nápěvy, jižanská blues, vršovické rokenroly, hospodské odrhovačky, dětské naivity, popové hity a v neposlední řadě i ony klasické šansony „hegerovského typu“.
        Co do poselství, lze očekávat tématické okruhy jako neopětovaná láska, hysterická láska, mateřství, pornoprůmysl, homosexualita a jiné anomálie, blížící se smrt, smrt ex post, sport a další závislosti, machismus, feminismus, latentní xenofobie, češství versus ruská duše, židovství versus blonďatá paruka, zvířata a lidé, samota, smutek, nemoc, sen, ztráta, bída, bolest, beznaděj, marné naděje, nadějná stupidita, Karel Gott, Ladislav Chudík, Iveta Bartošová - a další.
       Na koncert Ester Kočičkové a Luboše Nohavici se nechodí ve velké večerní a s koženým výrazem. A už vůbec ne s odevzdáním truchlivě naslouchat. Znalci však především doporučují nechat doma naději či strach, že šanson rovná se Edith Piaf.
                                                                                                                                              -JML-

Zpět na seznam