přidat stránku mezi oblíbené

Ester Kočičková

a Lubomír Nohavica

velmi neosobní stránky

Produkce

Máte-li zájem o uspořádání koncertu, divadelního vystoupení nebo firemní akce jakéhokoliv rozměru a významu, je tato stránka určena Vám. Dozvíte se zde řadu inspirativních informací o charakteru jednotlivých aktivit a také základní technické požadavky na pořadatele akce.
Pro detailnější info volejte na tel. 777 311 050, popřípadě využijte e-mail office@rumpsum.cz .
Předem díky za Váš zájem! 


Hudba, tanec, klobása - Kočičková, Nohavica & Kujooni

Zbrusu nový hudební program, který pro Vás připravili Ester KOČIČKOVÁ, Luboš NOHAVICA a slánský taneční orchestr Kujooni. Energií a humorem nabité vystoupení orchestru, který rozproudí a roztančí každé publikum, ať už na plese či v sokolovně...

Hudba, tanec, klobása - Kočičková, Nohavica & Kujooni

Technické požadavky

Pódium a vybavení pro dvanáctičlenný band v následujícím složení:                                                                ♦  trumpeta (mic)
♦  trombon (mic)
♦  saxofon, klarinet (mic)
♦  violoncello (combo-line/mic)
♦  tahací harmonika (line)
♦  el. kytara (combo/mic)
♦  basová kytara (výstup XLR)
♦  bicí (mic:2x overhaed, 1x snare, 1x kick)
♦  zpěv (2x mic)
Zvukař vlastní.

ANOTACE

Osvědčená autorsko interpretační dvojice Nohavica / Kočičková se po více než deseti letech takřka komorní šansonové tvorby a po  posledním albu „Ester a Luboš – Černá orchidej“ rozhodla dočasně, leč radikálně změnit směr a, jak se říká, pořádně šlápnout do bubnu. A to nejen Evě a Vaškovi (pokud tito kdy nějaký měli)!
Nutný doprovod k překvapivé exkurzi do mikrosvěta klasických českých „zábav“ našli Ester s Lubošem až v malebném městečku Slaný. Objevili Kujoony; těleso rovněž profesionální, ale doslova nabité entusiasmem hodným amatérských venkovských guerill, které tak rádo a mistrně paroduje, napodobuje, či se od nich v pokoře učí...
Výsledek společného úsilí těchto dosud výsostně soběstačných uměleckých subjektů hodnotí nestranní pozorovatelé z řad odborníků pojmy jako nová dechovka se starou tradicí, intelektuální tancovačka, národně-sociální šanson i současná česká world music. Tyto pestré a slušivé reakce lze jistě stejnou měrou přičíst složce hudební, textové i výrazové. Ovšem vrchovatou měrou se na nich podílí i výkon dvorního konferenciéra programu, brilantního Stanislava Heleny (na fotografii ten se síťovkou).
HUDBA, TANEC, KLOBÁSA (dále jen H.T.K.) nabízí plnotučný zvuk promyšleně sestavené a dobře sehrané kapely, netradiční „kujoonská aranžmá“ i ověřené aranžérské finesy, a především hutné a současně podmanivé melodie s jasnou aspirací na hit! A, co je nejpůvabnější, každému, kdo si chce opravdu zatančit, nabízí polky, valčíky, „ploužáky“, rokenrol, rumbu, tango, pogo, twist i rytmy naprosto unikátní (calypso-polka, s/m valčík, balkan-ska, atd.).
Pro netančící publikum jsou pak jasnou devizou H.T.K. písňové texty. Právě ty činí z již téměř přežité i hojně vysmívané dechovky „zímovského střihu“ unikátní výpověď o současném životě a jeho palčivých, nezřídka ryze českých tématech, jimiž se, chtíc nechtíc, zabývá celá společnost napříč generacemi, a ta nastupující především (např. Sokolovna, Dobytek, Kůže, guma, igelit, Hezké věci zpívá Gott,atd., viz. níže).
Závěrem řečeno - Kočičková, Nohavica a Kujooni jsou konečně zdravou a žádoucí alternativou ke všem rádoby novým, „in“ a „trendy“ pokusům zaujmout a pobavit nejširší vrstvy. Dík jejich prvotnímu nápadu, nespornému talentu, poctivému přístupu i uměřené dávce tolik potřebného chytrého humoru v rámci samotného vystoupení nemohu program HUDBA, TANEC, KLOBÁSA jinak,než vřele doporučit!                                                                                                         -JML-

Foto z koncertu GALERIE       Náslech vybraných písní ZDE

VIDEO 1 - diváci o umělcích

VIDEO 2 - umělci o sobě

 

Zpět na seznam