přidat stránku mezi oblíbené

Ester Kočičková

a Lubomír Nohavica

velmi neosobní stránky

Novinky

Úklid na divadle - v Černé labuti 1.listopadu ZRUŠENO

Komorní pseudomuzikálek nejen pro české paní a jejich ukrajinské posluhovačky. CafeTheatre Černá Labuť.

Úklid na divadle - v Černé labuti 1.listopadu ZRUŠENO

Něco o představení:

Tragikomický opus herečky, moderátorky, textařky a šansoniérky Ester Kočičkové a ukrajinské folkloristky, klavíristky, skladatelky a brilantní zpěvačky Kateryny Kolcové je pohledem do života dvou politováníhodných žen středního věku; avšak pohledem atraktivním i pro ženy ostatních věkových skupin, jakož i pro muže, pro příslušníky a příslušnice rozličných menšin, pro všechny znevýhodněné, ortodoxní či zkrátka pro všechny „jiné“ -  jakkoli je nám předkládáno, že jinakost neexistuje.
Páteř představení netvoří obvyklé a obvykle pravdu hledající dialogy zúčastněných postav, nýbrž jimi interpretované písně: lidové písně ukrajinské, ruské a židovské, i původní šansony a banální popěvky, zpívané česky. Všechny jsou tu rádoby bezchybně prezentovány v rámci přípravy fiktivního hudebního díla, jež zrovna fiktivně komponuje svérázná, takřka nevidomá, skutečnému předobrazu ne nepodobná umělkyně s vlezle horlivou dopomocí své  prostořeké a poněkud jednodušší uklizečky...
Zajímavostí je, že krom běžné role pozorovatelů se diváci „Úklidu“ automaticky stávají jeho hlavními aktéry. Pointu samozřejmě nelze prozrazovat, je však nutno předem upozornit na možnost účelově dramatizačních atak publika jako celku i na vymáhání osobní účasti jednotlivců v zájmu zdárného průběhu děje. To vše s ujištěním, že nikdo z obecenstva ovšem nebude nucen k veřejné exhibici na jevišti či jakkoli fyzicky napadán!
                                                                                                                                                                   -JML-

Zpět na seznam