přidat stránku mezi oblíbené

Ester Kočičková

a Lubomír Nohavica

velmi neosobní stránky

Novinky

Moody cat band - NOVÝ PROGRAM do nové sezóny - 2019/2020

Slibované CD se skutečně rodí! Pomalu a bolestně, jak to bývá. Každopádně - nové písně uslyšíte už na všech nadcházejících koncertech. Ty osvědčené jsme samozřejmě nevyrazili…! Více o novinkách...

Moody cat band - NOVÝ PROGRAM do nové sezóny - 2019/2020


Vážení přátelé zvláštní hudby,

dovolte mi, abych Vás pozvala na Nekorektní písňovou show o bohu, lásce a smrti!


Má letitá přítelkyně a zároveň svérázný polyester tuzemské kulturní scény se Vám tentokrát představí jako opět nekompromisní textařka, i jako pohříchu rockově kompromisní, ale nakonec ještě snad biologicky udržitelná zpěvačka…
Ve zhruba dvouhodinové, v mnoha směrech vskutku nekorektní hudební férii typu „Second Hand Cover“ zazní ty nejznámější i nejvlezlejší světové hity: Od výběru z jazzových standardů, přes dílčí exkurze do repertoáru Amy Winehouse, Lou Reeda, Davida Bowieho, skupin Rammstein, Boney M. a dalších megahvězd, až po něžné i režné balady ze zpěvníku mexické superdivy Chavely Vargas.
Tento žánrový chaos však Kočičková v rámci představení, světe, div se, spojí do naprosto logického celku, ať už odlehčenými komentáři, žvásty, kydy a vysvětlivkami, nebo samotnými písňovými texty ve zvukomalebné češtině, které svým oblíbeným skladbám ušila na míru, protože, jak říká, si o to samy říkaly(!) (…Někdy psala originálu po srsti, jindy naopak hodně proti ní, a často je to všechno o něčem úplně jiném, ovšem vždy vlastně zase jen o bohu, lásce a smrti, což mi konvenuje; pozn. aut.;).

Netradiční až překvapivá je zpravidla i hudební podoba jednotlivých písní, a to díky brilantnímu a esteticky úhlednému doprovodnému triu Moody Cat Band, hrajícímu ve složení: Petr Zatloukal (akustická kytara, zpěv), Přemysl Matějovic (basová kytara) a Petr Kamiš (bicí a perkuse). Jazzoví a další žánroví puristé budou možná z nových aranžmá zaskočeni, ale normální, vstřícné publikum si na podmanivé rytmy třeba i rádo v židlích zatančí…
Upozornění: Dětem do čtrnácti let tuto produkci vřele nedoporučuji!!!

Na shledanou v Malostranské Besedě a na následujících štacích se těší

                                                                         Alena Červená,
                                                                         (měsíčník „Vkus a My“)

----------------------------------------------------------------------

 ---------------------------------------------------------------------

NAPSALI O KAPELE :

Kritické poznámky k minulým představením z pera Aleny Červené, měsíčník Vkus a my

Poznámka kritiky k listopadovému představení

Jak už jsem někde psala, moje ne snad kamarádka, spíš dobrá známá Ester Kočičková je známá svou obsesí otextovávat, přetextovávat a, bohužel, hned taky interpretovat kde co… A tentokrát si vzala do parády ty nejkrásnější, ale i ty nejotravnější jazzové písně! A vy si už potřetí můžete v pražském Jazz Docku udělat vlastní názor na skutečnost, jak se jí to povedlo, nebo jestli to vůbec měla dělat, jestli to mělo smysl, nebo co vlastně tady v tom kulturním marasmu má ještě vůbec smysl!
Já osobně si, kupříkladu, myslím, že ten Zatloukal, Kamiš a Matějovic, ten její Moody Cat Band, ten rozhodně smysl má! Nakonec, dva z těch hochů hrají v kapele Báry Polákové, takže něco asi umět musí, že? Ale co mají ze spolupráce s Ester, to opravdu netuším; no, peníze asi ne! /…smích…/
Každopádně, já tam zase budu!
Totiž, ať už kdekoli dělá cokoli - či spíš právě proto – je pro mě tahle stará, vystřílená pistole ideálním sparing partnerem pro oslavu Dne tolerance. A, jak ji znám, nadcházející 17. listopad si tam jedním vrzem oslavíme taky. A jistě důstojně!   
                                                                                                                      Alena Červená
                                                                                                                Měsíčník „Vkus a My“

--------------------------------------------------------------------

Pozvánka z pera kritiky na květnový koncert:

Po lednové předpremiéře se Ester Kočičková vrací do Jazz Docku, aby (tentokrát bez pomoci přátel z Brna) představila už prý kompletní, ale opět nestandardně pojatou a rovněž tak zazpívanou Voničku jazzových standardů s vlastními českými texty.
Mě osobně na celé věci zaráží nejvíc, že tak učiní s úplně totožným hudebním doprovodem! Petr Zatloukal, Petr Kamiš a Přemeček Matějovic jsou přece na výsost vkusní hráči a vysoce atraktivní mladí muži; ale zřejmě jsou zároveň milovníky adrenalinových zážitků a notně černého hudebního humoru… Tím lze vysvětlit i název Moody Cat Band, který jako trio pro tuto příležitost přijali – byť všichni tušíme, kdo jim ho asi vymyslel! No, jsem na ty jejich nálady celá našponovaná!
(Moje kolegyně, PhDr. Jarka Mlacatá zjistila, že Ester musí chlapcům vařit, aby jí z koncertů a ze zkušebny neutíkali; prý už měli kachnu, řízky, a ňákej makovec nebo co…)
Každopádně si zážitek nenechám ujít, už proto, že hned v deset skočí na totéž jeviště Laco Déczi, a, jak on sám tvrdí - pořádný kokot může být jedině Slovák!

Na shledanou se těší
                                                          Alena Červená, měsíčník „Vkus a my“

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Anotace k lednové premiéře:

Krom Ester je tentokrát zazpívá i Darek Neumann - umělecký restaurátor, konzervátor a bluesový harmonikář s více než brněnsky charismatickým hlasem. A za nástroji se jistě rádi budou střídat: Milan Vidlák, Martin Kostaš, Petr Zatloukal, Přemysl Matějovic a Petr Kamiš.

Co o tom soudí kritika?


„Esteřina obsese textovat a do češtiny přetextovávat je jejím příznivcům známá. Ale v případě chronicky známých jazzových standardů se nabízí otázka, zda bude tentokrát znovu a jinak opravdu znamenat lépe, víme-li navíc o jejích interpretačních mantinelech. A rovněž o skutečnosti, že celou polovinu pěvecké zodpovědnosti přenese v Jazz Docku na svého hlavního hosta - jakéhosi Darka Neumanna, který, dle mých brněnských informátorek, sice výborně restauruje staré komody a spolehlivě zavírá restaurace, ale kloudně zazpívat ho slyšela málokterá! Jedinou jistinou večera je tak mistrovství klavírní legendy Milana Vidláka, jehož doprovodu si ovšem Ester, s přibývajícím věkem stále rozjívenější, neužije. Zřejmě pro změnu si totiž zjednala trio nějakých mladíků s kytarami a bubnem: Zatloukal, Kamiš, Matějovic?? Svatá ty prostoto!
Nezbývá, než si přijít poslechnout, zda to bude estráda, skandál, jazz nebo kočkopes!“ 
                                                                                      Alena Červená
                                                                                Měsíčník Vkus a My

 

Krom Ester je tentokrát zazpívá i Darek Neumann - umělecký restaurátor, konzervátor a bluesový harmonikář s více než brněnsky charismatickým hlasem. A za nástroji se jistě rádi budou střídat: Milan Vidlák, Martin Kostaš, Petr Zatloukal, Přemysl Matějovic a Petr Kamiš.

Zpět na seznam